Háromszázötven millió forint uniós forrás felhasználásával újult meg két olyan intézmény, amelyek immár korszerű technológiák segítségével, összehangolt módon teszik eredményesebbé a közoktatás, a szociális intézmények és a gyermekvédelem munkáját. A felújított kecskeméti és tatai intézményeket Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át.

A kecskeméti Integrált Közoktatási Intézmény 200 millió forintból újult meg. Az elsősorban közoktatási és szociális feladatok összehangolásának célja az, hogy az intézmény tanköteles kor végéig biztosítsa a fogyatékkal élők teljes körű ellátását és a minőségi oktatáshoz való egyenlő esélyű hozzáférést a mai kor technikai és pedagógiai vívmányainak alkalmazásával.

Fotó: Pelsőczy Csaba

Az intézmény fő küldetése, hogy a tanulásban akadályozott, autista, speciális nevelési igényű, valamint halmozottan fogyatékos emberek oktatását, képzését megvalósító központként működjön, amely biztos támpontot jelent a születéstől 24 éves korig a gyermek, a gyermeket nevelő szülő, a társintézmények és a civil szervezetek számára.

Az átalakítás eredményeképp a komplexum földszintjén a fejlesztőiskola részére 2 fejlesztőszobát, egy tornaszobát és egy hidroterápiás helyiséget alakítottak ki, melyhez orvosi szoba és korszerű váró is tartozik. Az autisták számára négy új tanterem és egy étkezővel kombinált tankonyha épült meg. A második emeleti kollégiumban 13 hálószobát, egy társalgó-étkezőt és gyermekfelügyelői szobákat alakítottak ki. A modern komplexum így a társadalmi integrációt elősegítő eszközeivel növeli a családok esélyegyenlőségét és az alkotó, egymás megbecsülésén alapuló munkahelyi légkörrel a segítő magatartás példáját teremti meg.

Csaknem 150 millió forint felhasználásával újult meg a tatai Szociális Alapellátó Szolgálat. A szociális szolgáltatásokat egy központban helyezték el, amelynek köszönhetően a szociális és gyermekjóléti alapszolgáltatások jobban és gazdaságosabban működhetnek.

Fotó: Pelsőczy Csaba

A központban helyet kapott a családsegítő- és gyermekjóléti szolgálat, a kistérségi házi segítségnyújtás központi irodája, valamint 30 férőhelyes idősek nappali intézménye. A szolgáltató központ földszintjén működik a fogyatékosok nappali intézménye, a pszichiátriai közösségi ellátás, a támogató szolgálat és a kapcsolódó szolgálati helyiségek is. A felújítással a szolgáltatások köre bővült és az ellátás minősége is tovább javult.

(Emberi Erőforrások Minisztériuma - Sajtó- és Kommunikációs Főosztály)