Újabb civil szervezetekkel kötött stratégiai partnerségi megállapodást a kormány (+ videó)

Publikálva: 2012. december 13.

Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá Rétvári Bence, a közigazgatási tárca parlamenti államtitkára újabb három civil szervezettel - a Magyarországi Fordítóirodák Egyesületével (MFE), a Páneurópa Jogász Unióval, és a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségével (FIVOSZ) - csütörtökön a fővárosban.

Rétvári Bence köszöntőjében kiemelte: a megállapodások célja, hogy a kiemelkedő szakmai tapasztalattal és kimagasló tudású szakemberekkel rendelkező civil szervezetek hozzájáruljanak a civil szektort érintő jogszabályok előkészítéséhez, és így jobb minőségű, végrehajtható, az életviszonyoknak megfelelő jogszabályok születhessenek.

Felidézte, hogy a vonatkozó jogszabály már lassan két éve van hatályban, és a társadalom érdekérvényesítésének, a jogalkotás minőségjavításának fontos eszköze. Úgy fogalmazott: azért született ez a törvény, mert úgy gondolják, nem lehet azok nélkül jogszabályokat alkotni, akikről szólnak, csak velük együtt.

Hozzátette: a fenti szervezetek a megállapodással kötelezettséget is vállalnak ágazatuk képviseletére. Azért van szükség a társadalmi partnerségre, hogy a közjót szolgáló törvények szülessenek közvetlenül az érintettek bevonásával - rögzítette.

A kiosztott háttéranyag szerint stratégiai partnerség azon szervezetekkel alakítható ki, amelyek készek a kölcsönös együttműködésre, és amelyek az adott jogterület szabályozásának előkészítésében széles társadalmi érdeket jelenítenek meg, vagy az adott jogterületen tudományos tevékenységet végeznek.

Stratégiai partnerek lehetnek mindenekelőtt a civil szervezetek, az egyházak, szakmai, tudományos szervezetek, érdek-képviseleti szervezetek, köztestületek, országos kisebbségi önkormányzatok, valamint a felsőoktatási intézmények képviselői. Ilyen típusú partnerség határon túli magyar szervezetekkel is kialakítható.

A KIM a rendelkezés hatálybalépése óta 89 stratégiai partnerséget kötött.

A Páneurópa Jogász Unió tevékenységéhez tartozik, hogy támogatást nyújt nemzetközi magánjogi, különösen az Európai Unió közösségi jogával kapcsolatos jogalkalmazási, jogérvényesítési kérdésekben.

A FIVOSZ feladatának tekinti a következő vállalkozói generáció támogatását és a következő vállalkozói réteg megteremtését, ők a cégeiket hosszú távon sikeresen vezetve megerősítik a kis- és középvállalkozási szektort, és hozzájárulnak egy sikeres nemzeti gazdaság megteremtéséhez.

Az MFE 1994-ben azzal a céllal jött létre, hogy képviselje a fordítóirodák érdekeit, ösztönözze a fordító és tolmácstevékenység színvonalának emelését, fórumot biztosítson a tapasztalatcserére, szakmai ajánlásokat készítsen és terjessze a korszerű fordítási módszerek alkalmazását.

(MTI)

Menü

Navigáció