Összefogás kell a gyermekbántalmazásokra való figyelemfelkeltésben

Publikálva: 2012. november 26.

Összefogásra van szükség a gyermekbántalmazások súlyosságára való figyelemfelkeltésben, mert ez komoly társadalompolitikai kérdés - mondta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter szombaton Budapesten.

Az Egyéves a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) gyermekbarát igazságszolgáltatás programsorozata című rendezvény alkalmából tartott családi nap sajtótájékoztatóján a kormányfő helyettese kiemelte: a KIM kampányt indított, amelynek keretében kabalafigurájuk, KIMI és az egyszervolt.hu honlap segítségével játékos formában teszi közérthetővé az igazságszolgáltatást a gyerekeknek, a televízióban és plakátokkal is figyelmeztetnek a bántalmazások súlyosságára - tette hozzá.

Rámutatott: az Emberi Erőforrások Minisztériumával (Emmi) együttműködve azon dolgoznak, hogy a pedagógusképzésben is szerepet kapjon a gyermekbarát igazságszolgáltatás kultúrájának megismertetése, és a médiahatóság segítségével is szeretnék minél közismertebbé tenni ezt a kezdeményezést.

Megjegyezte: gyermekbarát jogi munkacsoportot alakítottak civil szervezetek részvételével, amely feltérképezi az akadályait annak, hogy "valóban gyermekbaráttá váljon az ország". Megemlítette, hogy ennek érdekében változtattak a jogszabályi környezeten és a hatósági eljárásokon, ezt a törvény elfogadása során párthovatartozás nélkül támogatták a képviselők.

Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter elmondta: a családon belüli erőszakról csütörtökön nyílt napon tárgyalnak civil szervezetekkel, és reméli, hogy a kidolgozott javaslat hamarosan az Országgyűlés elé kerülhet. Miként azt is, hogy az osztályfőnöki órák, valamint a 2013 szeptemberétől kötelezően választható hit- és erkölcstan, illetve etikaoktatás segít a gyermekek jogtudatosságának növelésében.

A rendezvény keretében az ENSZ gyermekjogi egyezménye által inspirált, harminc diák által készített képekből kiállítást szerveztek. A képek annak a programnak a keretében születtek, amelyet 2011 telén a kanadai nagykövetség, az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala és a Vizuális Világ Alapítvány indított.

(MTI; kormany.hu)

Menü

Navigáció